GNOME 3.26 Yayınlandı

GNOME projesi 3.26 sürümünü yayınladı. Yeni sürüm GNOME topluluğunun altı aylık çalışmasının sonucunda iyileştirmeler ve yeni özelliklerle birlikte geldi.

GNOME 3.26 İLE GELEN YENİ ÖZELLİKLER:

Geliştirilmiş Arama

GNOME’un geliştirilmiş arama ekranı okumayı kolaylaştıran ve aynı anda daha fazla öğe görüntüleyen güncellenmiş bir düzen içeriyor. Ayrıca güçü kapatma, askıya alma, ekran kilidi, oturum kapatma, kullanıcı değiştirme gibi sistem eylemlerini aramakta artık yeni sürümle mümkün.

Ayarlar Menüsüne Yeni Görünüm

GNOME 3.26 ile Ayarlar menüsüne yeni bir düzen geldi. Önceki simgeler tablosu kayboldu ve yerinde bir kenar çubuğu farklı alanlar arasında geçiş yapılmasına izin veriyor. Yani kenar çubuğu, ayarlar uygulamasında gezinmeyi çok daha kolay ve daha hızlı hale getirir ve en sık kullanılan ayarları kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirir.

Tarayıcıyı Senkronize Etme İmkanı

GNOME web tarayıcısı ile artık Firefox Sync hizmetini kullanarak yer imlerinizi, şifrelerinizi ve tarayıcı geçmişinizi sektronize etmek mümkün.

Yeniden Tasarlanan Ekran Ayarları

GNOME ekran ayarları 3.26 için yeniden tasarlandı. Yeni tasarım alakalı ayarları ön plana getiriyor. Yeni ekran ayarları yeni bir ölçeklendirme ayarının önizleme sürümünü içerir. Bu ekranda gösterilen boyutun ekranınızın yoğuluğuyla (genellikle PPI veya DPI olarak ifade edilir) eşleştirilmesi için ayarlanmasını sağlar ve doğru miktarda içerik görüntülenir ve okunması kolaylaşır.

GNOME 3.26 sürümü ile masaüstü ortamına yazdığımız özelliklerden ayrıca birçok özellik eklendi. Detaylı bilgiye bu link yardımıyla GNOME’un sitesinden ulaşabilirsiniz

Tanıtım Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.