Hakkımızda

Tekno Beyinler,  elektrik, elektronik, otomasyon sistemleri vb. hakkında haber, teknik bilgi ve makale yayını yapan bir internet blogudur. Blogumuzda birçok konu hakkında eğitim yazıları, örnek projeler bulunmaktadır. Amacımız insanların nitelikli bilgiye ücretsiz ve kolay biçimde ulaşmasıdır.

Vizyonumuz

Elektrik, elektronik, otomasyon sistemleri vb. konularında mümkün oldukça fazla konu hakkında bilgi verip insanlara yararlı olan bir site olmak

Misyonumuz

Yeni teknolojilere ayak uydurarak ziyaretçilerimize bütün konularda nitelik bakımından üstün bilgiler vermek

YÖNETİCİLERİMİZ

Mert Tunay

Pamukkale Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde okumaktayım. Mesleki olarak otomasyon üzerine PLC, Arduino, yazılım konusunda C#, tasarım alanında ise Solidworks ve Catia üzerine yoğunlaşmak üzere hobi olarak da Android programlama için java çalışmaktayım. Bunların dışında bildiğim birçok konuda Tekno Beyinler’e yazarak bilgilerimi paylaşmayı, paylaşırken de öğrenmeyi seviyorum.

Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Elektronik – Elektronik Teknolojisi Endüstriyel Bakım Onarım Dalı mezunuyum. Okulumdaki çok değerli ve bilgili hocalarım sayesinde ve okulun atölye-laboratuvar imkânları sayesinde oldukça kaliteli bir lise eğitimi aldım. Lise eğitimim sayesinde üniversitede elektrik-elektronik alanında aldığım dersler benim için tekrardan ibaret oldu. Üniversite eğitimimde elektrik elektronik bilgilerimin yanına teorik makine bilgileri ve makine tasarım programları bilgileri ekledim. Bunların dışında da iyi bir mühendis olmak için çekirdekten yetişmek gerektiğine inandığım için stajlarımda kurumsal firmalar yerine orta ölçekli firmaları tercih ederek talaşlı ve talaşsız imalat ve mekanik imalatlarda kendimi geliştirdim. Lise yıllarımda en yakın arkadaşım ve aynı zamanda sitenin diğer yöneticisi Oğuzhan Yeşilyurt’la TUBITAK proje yarışmasına katıldık. Bu proje yarışması sırasında kendi tasarladığımız elektronik devreler ve üzerinde çalıştığımız birçok farklı konu sayesinde elektronik bilgilerimi ve Proteus’ta devre tasarımı konusunda kendimi iyice geliştirme fırsatı buldum.

Ülkemizin gelişmesi ve teknik konularda yabancı ülkelerden daha ileri seviyelerde olmamız için potansiyelimizin fazlasıyla müsait olduğunu düşünen bir Türk genci olarak bu siteye yazmaktaki amacım bunca zaman emek verdiğim ve kendime kattığım bilgileri paylaşarak milletimizin nitelikli bilgiye ulaşıp kendini geliştirmesini sağlamaktır. Tekno Beyinler yöneticileri olarak elimizden geldiğince nitelikli paylaşımlar yaparak teknik konularda bilgiye ulaşmaya çalışan herkese faydalı olmaya çalışıyoruz. Umarız yeterli oluyoruzdur.

Saygılarımla,
Mert Tunay

Oğuzhan Yeşilyurt

Merhabalar. Ben Oğuzhan Yeşilyurt. Şu anda Düzce Üniversitesi’nde Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünde okumaktayım. Aktif olarak otomasyon sistemleri, Atmel AVR ve Arduino üzerinde çalışmaktayım.

Lise eğitimimi Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Elektronik – Elektronik Teknolojisi bölümünde aldım. Okulumdaki hocalarımın bilgi seviyesinin yüksek oluşu ve okulun laboratuar imkanları sayesinde kaliteli bir eğitim aldım. Bu nedenle üniversitede aldığım bölüm dersler bana her zaman konu tekrarı gibi geldi. Lise eğitimim sırasında en yakın arkadaşım ve aynı zamanda site yöneticisi olan Mert Tunay’la TUBITAK proje yarışmasına katıldık. Bu proje yarışmasının elektronik bilgime çok faydası olduğunu düşünüyorum.

Sahip olunan bilginin paylaşılması gerektiğini düşünen bir insan olduğumdan dolayı bu blogda yazmaktayım. Elimizden geldikçe bildiğim konularda araştırmalar yaparak siz saygıdeğer okuyucularımıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Umarım başarılı oluyorumdur.

Saygılarımla,

Oğuzhan Yeşilyurt