İnstagram’dan Nasıl Toplu Fotoğraf İndirilir?

Popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’a her gün sayısız fotoğraf yükleniyor. Kullanıcılar arkadaşları kadar ilgi alanlarına hitap eden hesapları da takip ediyor. Kendimden örnek vermek gerekirse ben havacılığa ilgili olduğum için takip ettiğim hesapların azımsanmayacak bir çoğunluğunu havacılık fotoğrafları paylaşan hesaplar oluşturuyor. Bu hesaplardaki fotoğrafları web tarayıcı eklentileriyle ya da başka bir çok yöntemle teker teker indirme imkanımız var ancak toplu indirmelerde bu işlem çok uzun sürebiliyor. Bu yazımızda sizlere bu fotoğrafları nasıl toplu şekilde indirebileceğinizi anlatacağız.

Bu işlemi gerçekleştirmek için 4K Strogram isimli programı kullanacağız. Programı aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

https://www.4kdownload.com/products/product-stogram

Programın kurulumunu yapıp çalıştırdığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacağız.

Programın işaret ettiği yere fotoğraflarını indirmek istediğimiz kullanıcının kullanıcı adını yazıyoruz. Bunun haricinde belirlediğimiz hashtag ya da konumdaki fotoğrafları da toplu olarak kaydedebiliriz. Gerekli yeri doldurduktan sonra Abone olun butonuna tıklıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra program seçtiğiniz Instagram hesabınındaki fotoğraf ve videoları otomatik olarak çıktı klasörüne kaydedecektir.

Çıkış klasörünü Araçlar menüsünde bulunan Tercihler‘den değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.