Microsoft’un Yeni Kimlik Doğrulama Uygulaması: Microsoft Authenticator

Microsoft Google’ın oturum açma işlemine benzer özellikler taşıyan bir kimlik doğrulama uygulaması ile artık zamanda önemli ölçüde tasarruf etmek mümkün olacak.

Microsoft Authenticator, oturum açma işlemlerinde şifreleri devre dışı bırakarak zaman tasarrufu sağlıyor. Microsoft’a göre bu işlem standart iki adımlı doğrulamadan daha kolay ve bir şifreden daha güvenli olacak.

Microsoft Authenticator ile kullanıcıların Microsoft hesabı kullanan herhangi bir ögede şifre girmeyi atlamasına olanak sağlanıyor ve telefonla oturum açmaya izin veriliyor. Bu mimari, Google’ın oturum açma işlemi ile benzerlikler gösteriyor ve kimliğinizi doğrulamak için bir mobil uygulama (Android, iOS, Windows Phone) kullanıyor. Hesabınızı uygulama ile kurduktan sonra ayarlar menüsünden telefonla oturum açmayı etkinleştirin ve mobil cihazınız yardımıyla masaüstünüzde oturum açın. Telefonunuza giriş işlemini onaylamak için bir bildirim gönderilecek. Bildirimi onayladıktan sonra Microsoft ile ilgili tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebileceksiniz.

Microsoft Authenticator uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Play Store

App Store

Microsoft Mağaza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.