Samsung SideSync İncelemesi

Teknoloji ilerledikçe cebimizdeki telefonların yetenekleri de gelişti. Cep telefonları artık konuşmak ve mesajlaşmaktan daha fazlasını sunuyor. Artık cihazlarımızda yüksek kaliteli fotoğraflar çekebiliyor, ofis belgeleri düzenleyebiliyor ve bilgisayarlarımızı uzaktan kontrol edebiliyoruz. Bu yazımızda incelemesini yapacağımız program akıllı cihazlarınızla bilgisayarınız arasında anlık senkronizasyon ve kontrol imkanı sağlıyor.

Aslında programın yaptığına uzaktan bakıldığında Teamviewer programıyla aynı işlemi yaptığını düşünebiliriz. Ancak bu program bundan daha fazlasını sunuyor. Samsung bu uygulamayı şu cümlelerle tanımlıyor.

Bilgisayarınızı ve Mobil Cihazınızı Bağlamak için Daha Güçlü Bir Çözüm

SideSync kullanarak bilgisayarınız ve mobil cihazınız arasında ekranı rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Telefonunuzdan alarmları alıp bilgisayara atın ve telefonunuzun çeşitli özelliklerini bilgisayarınız üzerinde kullanın. SideSync ile daha akıllı ve daha rahat yaşamın keyfini sürün.

Samsung SideSync’ı kullanmak için öncelikle uygulamayı bilgisayar ve telefonunuza kurmanız gerekiyor. Bu iki cihaza uygulamaları kurduktan sonra eşleştirmeyi gerçekleştirmek için telefonunuzla bilgisayarınızı aynı yerel ağa bağlamanız gerekiyor. Bu işlemi Wifi – LAN ile yapabileceğiniz gibi USB kabloyla da gerçekleştirebilirsiniz. Eşleştirme işlemini tamamladığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Şimdi maddeler halinde Samsung SideSync ile neler yapabileceğinizi anlatalım.

  1. Telefonunuzun ekranına uzaktan bağlanabilir ve uzaktan bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  2. Telefonunuza gelen çağrılara bilgisayarınızdan cevap verebilir ve telefon menüsünü kullanarak karşı tarafa bir çağrı başlatabilirsiniz.
  3. Bilgisayarınızın klavyesini kullanarak kısa mesaj yazabilir ve diğer birçok işlemi yapabilirsiniz.
  4. Telefonuzundan bilgisayarınıza kolayca veri transferi yapabilirsiniz. Aynı şekilde bilgisayarınızdan da telefonunuza transfer yapabilirsiniz.
  5. Android uygulamalarınızı bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi : http://www.samsung.com/tr/support/convergence/sidesync/

“Samsung SideSync İncelemesi” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.